Štartuje PBL Výzva: Spoločne meníme svet!, celoslovenská súťaž pre podporu projektovej výučby na školách na Slovensku

Nadácia ESET a občianske združenie BUILD Slovensko, pod záštitou ministra školstva Slovenskej republiky, spúšťa celoslovenskú súťaž „PBL Výzva: Spoločne meníme svet“. Tá má na slovenské základné a stredné školy priniesť projektovú výučbu (Project Based Learning – PBL). Vyhodnotenie výzvy sa uskutoční na medzinárodnom festivale vedy a umenia STARMUS v Bratislave, v máji 2024.

Nadácia ESET otvára novú grantovú výzvu na podporu rozvoja mladých vedeckých talentov v STEM oblasti

Nadácia ESET aj tento rok otvára grantovú výzvu na podporu rozvoja mladých vedeckých talentov v STEM oblasti a úspešným žiadateľom rozdelí sumu 30 000 eur. Cieľom výzvy je podporiť výchovu a vzdelávanie talentovaných detí a mládeže v oblastiach prírodných a technických vied, matematiky, technológií a inžinierstva, a umožniť takýmto jednotlivcom alebo kolektívom účasť na národných a medzinárodných súťažných a prezentačných podujatiach. Žiadosť o grant je možné podať do 22. septembra 2023.

Nadácia ESET darovala už spolu 1 270 000 eur na humanitárnu pomoc Ukrajine

V tento deň pred rokom sme zostali šokovaní a zdesení rozhodnutím ruskej vlády napadnúť Ukrajinu. Tak ako vtedy, aj dnes pevne stojíme na strane našich priateľov, kolegov a zákazníkov na Ukrajine. Hneď ako sa vojna začala, sme zo solidarity s Ukrajinou a spolu s mnohými firmami po celom svete zastavili predaj našich produktov v Rusku a Bielorusku.

Nadácia ESET pre Ukrajinu

Vojenský konflikt na Ukrajine nám pripomína akou veľkou hodnotou je život v mieri. Nadácia ESET sa zapojila do humanitárnej pomoci a vytvorila fond na pomoc občanom Ukrajiny, do ktorého nateraz vložila 500 000 eur.

Úspešní podnikatelia a Nadácia ESET podporili dvoch výnimočných slovenských vedcov čiastkou 220-tisíc EUR

Nadácia ESET spojila individuálnych súkromných donorov a vďaka ich finančným darom podporila dvoch slovenských vedcov, ktorí sa budú uchádzať o prestížny grant ERC schémy. Martin Venhart z Fyzikálneho ústavu SAV, v.v.i. a Miroslav Baláž z Biomedicínskeho centra SAV, v.v.i. tak z novovzniknutého Nadačného fondu Nadácie ESET pre podporu vedy získali každý po 110 000 EUR. Fond predstavuje inovatívny a účinný spôsob prepojenia súkromných donorov, úspešných filantropov so špičkovou vedou na Slovensku aj vo svete.

Nadácia ESET otvára grantovú výzvu, ktorá má pomôcť zvýšiť úspešnosť slovenských vedcov pri podávaní prestížnych európskych ERC grantov

Nadácia ESET otvára novú grantovú výzvu v celkovej sume 30 000 eur pre slovenských vedcov s cieľom zvýšiť ich úspešnosť pri podávaní prestížnych grantov Európskej rady pre výskum (ERC). Grantisti získajú ročný personalizovaný mentoringový program, ktorého odborným garantom bude Centrum vedecko-technických informácií Slovenskej republiky. Grantová výzva je otvorená do 21. januára 2022 na stránke nadaciaeset.sk

ESET Science stage na Pohoda in the Air

Tohtoročný virtuálny festival Pohoda in the Air prinesie vďaka spoločnosti ESET a Nadácii ESET návštevníkom témy o prínose vedy pre spoločnosť, zaujímavé vedecké osobnosti aj kvalitnú hudbu.

Ocenenie ESET Science Award otvára nový ročník

Ocenenie výnimočných vedcov ESET Science Award otvára svoj druhý ročník, a to práve v časoch, keď sa celý svet kvôli situácii s pandémiou koronavírusu spolieha na vedcov a vedu. Jeho cieľom je oceniť a verejnosti odprezentovať výnimočných vedcov pôsobiacich na Slovensku a zároveň priblížiť, akú dôležitú úlohu má veda v spoločnosti. Aj tento rok bude medzinárodnej komisii predsedať nositeľ Nobelovej ceny.

Prví laureáti ocenenia ESET Science Award sú známi

Ocenenie výnimočných vedcov ESET Science Award pozná svojich prvých laureátov. Vybrala ich medzinárodná komisia na základe náročného hodnotiaceho procesu. V kategórii Výnimočná osobnosť slovenskej vedy sa laureátom stal Ján Tkáč, v kategórii Výnimočný mladý vedec do 35 rokov sa laureátkou stala Ľubomíra Tóthová a Tomáš Vinař je laureátom kategórie…

Dobrý Tvrďák za Generáciu 3.0

Aj na Slovensku môžu byť deti, ktoré chodia do školy s radosťou. Projekt Generacia 3.0 verí, že už teraz v našej krajine existuje niekoľko výborných iniciatív a vzdelávacích prístupov a snaží sa pomôcť im ďalej rásť.

ESET Science Award ocení výnimočné osobnosti slovenskej vedy

Bratislava – Nadácia ESET spúšťa nové ocenenie výnimočných vedcov ESET Science Award. Cieľom ocenenia je podporiť vedu na Slovensku, predstaviť výnimočné osobnosti slovenskej vedy a ukazovať spoločenské vzory aj z vedeckého prostredia. Tohtoroční víťazi dvoch hlavných kategórií, Výnimočná osobnosť slovenskej vedy a Výnimočný mladý vedec do 35

ESET sa pripája ku #GivingTuesday

Celosvetová kampaň GivingTuesday sa koná každoročne v utorok po Dni vďakyvzdania v USA. Je odpoveďou na nákupný ošiaľ počas Black Friday a Cyber Monday, známych už aj na Slovensku. Tento rok sa GivingTuesday koná 27. novembra 2018.

Slováci zo zahraničia chcú vybudovať lepšie Slovensko aj vďaka Nadácii Eset

Organizácia Future Generation Europe počas roka 2017, v spolupráci s Nadáciou Eset, zrealizovala projekt Back from Abroad - comeback esejistickej súťaže pre zahraničných Slovákov, v ktorej sa mladí ľudia mohli vyjadrovať k tomu, ako by zlepšili Slovensko cez ich skúsenosť v zahraničí. Do súťaže sa mohli zapojiť študenti ale aj pracujúci v troch…

Metodická príručka Školy, ktoré menia svet

Originálna metodická príručka Školy, ktoré menia svet na občiansku náuku, mediálnu a etickú výchovu pre základné a stredné školy, ktorá vznikla vďaka podpore Nadácie ESET ako partnera projektu, je obľúbenou a inšpiratívnou pomôckou pre učiteľov a učiteľky spoločenskovedných predmetov na základných a stredných školách. Ide pritom o odborne vysoko…

Vedecký veľtrh 2017

14. septembra sa na námestí NC Eurovea v Bratislave otvorili brány už 2. ročníka Vedeckého veľtrhu, vystavoval aj ESET.

Scratch Starter pre školy

Začiatkom septembra si všetky základné školy na Slovensku našli v schránke pekný darček-knihu programovania Scratch Starter – Programovanie pre deti, ktorú vytvoril tím odborníkov z Learn2Code.

Girl's Day 2017

Vo štvrtok 27. apríla 2017 sa Slovensko opätovne pridáva k celosvetovej iniciatíve na podporu žien v IT pod názvom Girl's Day. Deň žien v informačno-komunikačných technológiách si pripomínajú ľudia vo viac ako 16 krajinách na celom svete. Slovensko sa k celosvetovej iniciatíve pridalo prvýkrát v roku 2014. Pravidlom je, že Girl's Day sa koná vždy…

Tech Inno Day 2017

Zaujíma Ťa svet inovácií, nových technológií a startupová scéna? Chceš stretnúť inšpiratívnych ľudí z úspešných firiem?

Demobit 2017

Audio-vizuálne počítačové umenie dostáva opäť výnimočnú šancu aj na Slovensku.

Výučba matematiky podľa Hejného

Rozhodnutie Nadácie ESET podporiť rozvoj metódy vyučovania orientovaného na budovanie schém (VOBS) sa zrodilo už v auguste 2014. Slovenská matematická spoločnosť už v tom čase s nadáciou ESET spolupracovala na korešpondenčnom seminári SEZAM a na príprave Matematickej olympiády. Od tohto obdobia nadácia ESET kontinuálne v plnej miere pokrýva…

9. ročník súťaže FIRST LEGO League spustený

Organizátori najväčšej medzinárodnej robotickej súťaže pre deti a mládež od 9 do 16 rokov zverejnili úlohy a misie pre tento ročník. Na Slovensku sa koná už deviaty raz a novinkou je otvorenie ďalšieho regionálneho kola v Bratislave – Petržalke. Tento ročník sa FIRST LEGO League na Slovensku realizuje aj vďaka podpore Nadácie ESET.

Divadlo GUnaGU

Divadlo GUnaGU je profesionálny súbor, ktorý hrá výlučne vlastné, autorské hry. V diváckej ankete získalo GUnaGU cenu Bratislavské divadlo sezóny 2014-2015.

OZ Viera-Láska-Nádej – Centrum Svetielko

Nadácia ESET finančne podporila rekonštrukčné práce spojené s prestavbou objektu bratislavského Centra Svetielko, ktoré bude ponúkať v tomto regióne komplexnú starostlivosť detí s viacnásobným postihnutím, a takýmto spôsobom prispeje na rehabilitácie detských pacientov s telesným či iným postihnutím.

Preventista.sk

Nadácia ESET je partnerom projektu „Spoločne proti IT kriminalite“ realizovaného občianskym združením

Teach for Slovakia

Teach for Slovakia ako nezávislá občianska iniciatíva je súčasťou prestížneho medzinárodného programu Teach for All, ktorý úspešne funguje vo viac ako 30 krajinách sveta s jednotnou víziou – zlepšiť kvalitu školstva tak, aby raz všetky deti mali vzdelanie, ktoré im dá šancu v živote uspieť. Program sa snaží pritiahnuť najtalentovanejších…

European Information Society Institute

EISi je mimovládna nezisková organizácia, ktorá sa zaoberá prienikom technológií, práva a informačnej spoločnosti, pôsobí aj ako neuniverzitné centrum pre výskum internetového práva a práva duševného vlastníctva.