Nadácia ESET pre Ukrajinu

Vojenský konflikt na Ukrajine nám pripomína akou veľkou hodnotou je život v mieri. Nadácia ESET sa zapojila do humanitárnej pomoci a vytvorila fond na pomoc občanom Ukrajiny, do ktorého nateraz vložila 500 000 eur. Tieto prostriedky sa využijú na priamu pomoc a ako dar mimovládnym organizáciám, prvých 100 000 eur už previedla humanitárnym organizáciám UNICEF a Nadácii INTEGRA.

Zodpovednosťou spoločnosti ESET je chrániť digitálne svety. Vojna v kybernetickom priestore často existuje aj mimo skutočných vojenských konfliktov, ale počas nich sa ešte zintenzívňuje. Spoločnosť ESET robí všetko preto, aby v dotknutých krajinách zabezpečila maximálnu podporu svojim partnerom a zákazníkom. V reakcii na ruskú inváziu na Ukrajinu zároveň spoločnosť ESET oznámila, že zastavuje predaj produktov novým zákazníkom v Rusku a Bielorusku.

Spoločnosť ESET tiež spustila zamestnaneckú finančnú zbierku a povzbudzuje svojich zamestnancov, aby sa aktívne ako dobrovoľníci zapojili do humanitárnych aktivít. Na tento účel im poskytuje priestor v rámci pracovného času. ESET zabezpečuje aj pomoc zamestnancom svojho ukrajinského obchodného partnera a ich rodinám, ktorým poskytuje ubytovanie a finančnú podporu.

Ak by ste chceli pomôcť aj vy, tu nájdete zbierky spomenutých organizácií:
Nadácia Integra: https://integra.darujme.sk/eset-pre-ukrajinu
UNICEF: https://www.unicef.sk/ukrajina/