Nadácia ESET darovala už spolu 1 270 000 eur na humanitárnu pomoc Ukrajine

V tento deň pred rokom sme zostali šokovaní a zdesení rozhodnutím ruskej vlády napadnúť Ukrajinu. Tak ako vtedy, aj dnes pevne stojíme na strane našich priateľov, kolegov a zákazníkov na Ukrajine. Hneď ako sa vojna začala, sme zo solidarity s Ukrajinou a spolu s mnohými firmami po celom svete zastavili predaj našich produktov v Rusku a Bielorusku. Okrem pomoci prostredníctvom nášho výskumu a kybernetickej ochrany sme prispeli aj na pomoc utečencom. Doteraz sme prostredníctvom našej Nadácie ESET darovali 770 000 eur do fondu na pomoc občanom Ukrajiny, vrátane darov pre Nadáciu Integra, UNICEF Ukrajina, mesto Bratislava a ďalšie.

"Dnes by som chcel potvrdiť ďalších 500 000 eur, ktoré prostredníctvom Nadácie ESET venujeme na ďalšiu pomoc občanom Ukrajiny. Z tejto sumy bude 200 000 eur venovaných Nadácii Integra, aby mohli pokračovať v poskytovaní urgentnej humanitárnej pomoci. Pevne veríme, že vojna sa čoskoro skončí, no kým sa tak nestane, pokračujeme v podpore všetkými možnými prostriedkami, ktoré máme k dispozícii," uviedol Richard Marko, generálny riaditeľ spoločnosti ESET.

Viac informácií o našej pomoci Ukrajine nájdete tu: https://www.eset.com/sk/kriza-na-ukrajine/


Nadácia ESET pre Ukrajinu

Vojenský konflikt na Ukrajine nám pripomína akou veľkou hodnotou je život v mieri. Nadácia ESET sa zapojila do humanitárnej pomoci a vytvorila fond na pomoc občanom Ukrajiny, do ktorého nateraz vložila 500 000 eur.